Новости Обавештења Општинска управа Брус Општинско веће и Председник

10 МИЛИОНА ДИНАРА ЗА ПОВЕЋАЊЕ ЕНЕРГЕТСКЕ ЕФИКАСНОСТИ

Општина Брус је са Министарством рударства и енергетике потписала Уговор о суфинансирању програма енергетске санације у оквиру Националног програма енергетске санације стамбених зграда, породичних кућа и станова.
Свечана церемонија потписивања уприличена је 11. марта у Центру за културу и образовање у Аранђеловцу.
Уручујући уговоре представницима 151 локалне самоуправе, потпредседница Владе и министарка рударства и енергетике, проф. др Зорана Михајловић је рекла да ће укупно бити уложене 4 милијарде динара за субвенције грађанима који се пријаве за учешће у Програму. Процењује се да ће око 20.000 домаћинстава бити у прилици да реализује неку од мера енергетске санације породичних кућа и станова, чиме ће потрошња топлотне енергије бити смањена, а рачуни за грејање нижи за 20 до 30%.

Општина Брус је од Министарства рударства и енергетике добила 5 милиона динара за суфинансирање Програма енергетске санације. Исти износ издвојен је и из локалног буџета, тако да ће грађани Бруса ускоро моћи да конкуришу за неку од мера усмерених ка смањењу потрошње енергије.