Јавни огласи/позиви Обавештења

Обавештење о бесплатној правној помоћи за избеглице и интерно расељена лица

Поштовани,

Дана 28. октобра 2021. године, у 10h, правници Канцеларије бесплатне правне помоћи која пружа бесплатну правну помоћ избеглицама, интерно расељеним лицима и повратницима по основну споразума о реадмисији посетиће Општину БРУС.

Правна помоћ је бесплатна и односи се на:

1. Избеглице:

– пружање правних савета и информација уз усмеравање у вези са поступцима и надлежним институцијама и организацијама значајним за остваривање права,

– правна помоћ у прибављању документације у Р. Хрватској и Ф. Босне и Херцеговине,

– правне помоћи у припреми поднесака неопходних у поступцима за остваривање њихових права у Р. Хрватској и Ф. Босне и Херцеговине;

2. Интерно расељена лица:

– правно саветовање, упућивање и информисање

– правна помоћ и заступање у поступцима заштите њихових радних, својинских и других имовинских права на Косову и Метохији

– правна помоћ у прибављању релевантне документације на Косову и Метохији;

– и друга, у вези са наведеним, правна асистенција;

3. Повратнике по основу споразума о реадмисији:

– правно саветовање, информисање и усмеравање

– правна помоћ при упису у матичне регистре

– правна помоћ у поступку пријаве боравишта/пребивалишта

– правна помоћ у поступку прибављања личних и осталих докумената значајних за остваривање њихових статусних права

Састанци са корисницима би се одржали у просторијама Општинске управе – Мала сала, адреса Краља Петра I бrој 120, са почетком у 10h.

Моле се сва заинтересована лица којима је правна помоћ потребна да се благовремено јаве Повереништву за избеглице и миграције или на бројеве телефона Бесплатне правне помоћи 0800/108-208 (бесплатна инфо линија), као и да у наведено време дођу, како би се могли имати у виду за састанак са правним тимом.