локална самоуправа Обавештења

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ ПОВОДОМ НЕТАЧНИХ ИНФОРМАЦИЈА МЗ.ЖУЊЕ

Поводом нетачних информација пренетих на једном интернет порталу да је Скупштина општине Брус на седници одржаној дана 15.09.2021. године одобрила Месној заједници Жуње 7.110.000,00 динара за домаћинство и угоститељство обавештавамо јавност о следећем:

Скупштина општина Брус је на седници одржаној дана 15.09.2021. године донела Решење о давању сагласности на усклађени финансијски план Месних заједница општине Брус за 2021. годину са Одлуком о другом ребалансу буџета општине Брус за 2021. годину број: 400-514/2021-I. У материјалу за седницу Скупштине који је достављен одборницима Скупштине општине Брус поткрала се техничка грешка (грешка у куцању) у самом усклађеном финансијском плану који је достављен од стране Месне заједнице код Месне заједнице Жуње на позицији 159/0, економска класификација 423000 услуге по уговору – 423600 услуге за домаћинство и угоститељство где је уместо 7.110,00 динара наведено 7.110.000,00 динара. Техничка грешка је уочена на самој седници Скупштине општине Брус у расправи по овој тачки дневног реда када је јасно и недвосмислено речено да се ради о техничкој грешци коју је потребно исправити и која повлачи и исправку у укупном износу финансијског плана Месних заједница општине Брус и на тако исправљен усклађени финансијски план Месних заједница општине Брус за 2021. годину са Одлуком о другом ребалансу буџета општине Брус за 2021. годину Скупштина општине Брус је дала сагласности.

Ради тачног информисања јавности у прилогу овог обавештења објављујемо Усклађени финансијски план Месних заједница општине Брус за 2021. годину са Одлуком о другом ребалансу буџета општине Брус за 2021. годину.

СКУПШТИНА ОПШТИНЕ БРУС

Усклађени финансијски план МЗ. Жуње можете преузети овде.