Јавни огласи Документа Новости Обавештења Разно

ЗАКЉУЧЦИ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ ОПШТИНЕ БРУС ОД 10.04.2020.ГОДИНЕ

На осмој ванредној седници Општинског штаба за ванредне ситуације Брус, одржаној дана  10.04.2020 године, а у вези настале ситуације донети су следећи закључци:

1. Усваја се записник са седме ванредне седнице ОпШВС одржане дана 02.04.2020 године.
2. Налаже се ЈКП Расина Брус, да уз придржавање нпрописаних мера изради и донесе процедуру сахрањивања лица преминулих од последица вируса COVID-19.
3. Налаже се ЈКП Расина Брус, да изврши дезинфекцију тротоара и других предмета на јавним површинама која су у додиру са становништвом ( стабла дрвећа, рукохвати и др.) Ову меру спровести у периоду предстојеће забране кретања.
4. Налаже се одговорним лицима малопродајних објеката да се СТРОГО придржавају прописаних мера заштите, које између осталог подразумевају ОБАВЕЗНУ употребу заштитних маски и рукавица за своје раднике, потрошаче и достављаче робе. Обавезна је и дезинфекција приликом уласка у малопродајне објекте. Ову наложену меру спроводи Одсек за инспекцијске послове ОУ Брус.