ЗАКЉУЧЦИ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ ОПШТИНЕ БРУС ОД 02.04.2020.ГОДИНЕ

На седмој ванредној седници Општинског штаба за ванредне ситуације Брус одржаној 02.04.2020. године, а у вези настале ситуације у периоду ванредног стања донети су следећи закључци:
1. Усваја се записник са шесте ванредне седнице ОпШВС Брус одржане 30.03.2020. године.
2. У складу са одлуком Владе Републике Србије којим се у потпуности забрањује рад свих објеката и делатности које подразумевају близак физички контакт. Штаб доноси закључак да сви фризерски, козметички салони, кладионице, коцкарнице и други објекти на подручју општине Брус затворе своје радње.
3. Штаб забрањује улаз у болнички круг Дома здравља Брус за сва возила пацијената, а за возила радника Дома здравља одређује простор поред гараже у циљу свеобухватне мере дезинфекције болничког круга. Возила пацијената паркирати на тротоару испред улаза у Дом здравља Брус.
4. За потребе Дома здравља Брус обезбедити радне комбинизоне и другу заштитну опрему, као и безконтактне термометре.
5. Са позиције буџетских средстава општине Брус у разделу ванредних ситуација определити одређена новчана средства за спровођење мере асанације терена и пружања помоћи.